Στην προκριματική φάση των αγώνων πινγκ-πονγκ κατηγορίας παμπαίδων και παγκορασίδων περιοχής Θράκης μεγάλοι πρωταγωνιστές ήταν αθλητές και αθλήτριες από τις ομάδες της Αλεξανδρούπολης ( Εθνικό και Φάρο ). Στους αγώνες μετείχαν 38 αθλητές και 27 αθλήτριες από τις ομάδες του Εθνικού Αλεξανδρούπολης , Φάρο Αλέξ/πολης , Ατρόμητος Άβατνα , Σπάρτακο Τραϊανούπολης Α.Ο Ορεστιάδας, Φιλία Ορεστιάδας και Δημοκρίτειο Κομοτηνής. Στις κατηγορίες παμπαίδων – παγκορασίδων αγωνίζονται αθλητές και αθλήτριες δημοτικού μέχρι 12 ετών. Στο ατομικό παμπαίδων ήταν γνωστό από την αρχή ότι τνη προνομιούχα θέση θα διεκδυκήσουν οι ενδεκάχρονοι αθλητές Παπαδόπουλο Ιωάννη ( Εθνικός ) , Σταματόπολος Ηλίας ( Φάρος) και Τσίτσιος Φίλιππος ( Φάρος ) Ο Σταματόπουλος βρέθηκε σε καλύτερη μέρα , κέρδισε και τον Παπαδόπουλο και τον Τσίτσιο με 3-1 και δίκαι κέρδισε την πρόκριση για τους τελικούς της Αθήνας . Στις παγκορασίδες το αδιαφιλονίκητο φαβορί Βασιλειάδου Θεωδόρατου Εθνικού (Νο 5 στη Παννελήνια κατάταξη) κέρδισε την Πιστόλα Κωσταντίνα του Φάρου με 3-0 όπως και τα υπόλοιπα παιχνίδια που έπαιξε με το ίδο σκορ. Την δεύτερη προνομίουχα θέση κατέκτησε η Χατζηκύρκα Ελισάβετ του Φάρου που κέρδισε του Φάρου που κέρδισε δύσκολα την Πασχαλίδου του Εθνικού όσο και την Ψημμένου του Α.Ο Ορεστιάδας. Τις προκρίσεις στα ομαδικά κερδίζουν, ο Φάρος στους παμπαίδες με τον Σταματόπουλο και Τσίτσιο και ο Μ.Γ.Σ Εθνικός Αλεξανδρούπολης στις παγκορασίδες με την Βασιλειάδου και την Πασχαλίδου. Η τελική φάση των αγώνων θα γίνει στην Αθήνα 7 και 8 Ιουνίου.