Με νίκη ξεκίνησε ο Α.Ο.Ν.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο , στις Κορασίδες επικρατώντας εύκολα με 3-0 την Θύελλα Φερρών. Ενώ με ήττα ξεκίνησε ο Α.Ο.Ν.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο στη γυναικεία Ομάδα σε ένα παιχνίδι θρίλερ, το οποίο κρίθηκε στο 4ο σετ, με τους γηπεδούχους να μην, είναι αποτελεσματικοί σε κρίσιμα σημεία των σετ και να παίρνει τη νίκη η Θύελλα Φερρών με 3-1.Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι με όλα του. Είχε ωραίες φάσεις, πάθος για τη νίκη, και ένταση.
Στο πρώτο σετ, η Θύελλα επικράτησε μετά από δύο λάθη στην άμυνα του Α.Ο.Ν.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο στο 22-23 και έτσι προηγήθηκε με 22-25, ενώ ο Α.Ο.Ν.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο ισοφάρισε σε 1-1 με 26-24.
Στο 3ο σετ είχαμε επανάληψη του 1ου και ξανά στο 24-24 με δύο λάθη στην άμυνα και ένα στην επίθεση επικράτησε η Θύελλα.
Στο 4ο σετ ξεκίνησε με διαφορετική διάταξη η ομάδα του Α.Ο.Ν.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο καθώς υπήρξαν προβλήματα τραυματισμού με δύο αθλήτριες, αλλά συνεχίστηκε το ντέρμπι μέχρι και τον τελευταίο πόντο , όπου επικράτησε η Θύελλα με 20-25.
Τα σετ: 22-25, 26-24, 24-26, 20-25.
Και η Ανδρική Ομάδα του Α.Ο.Ν.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο ηττήθηκε από τον Α.Ο. Καβάλας, σε ένα παιχνίδι θρίλερ, όπου η ομάδα της Βύσσας προηγήθηκε με 2-0 στα σετ και τελικά έγινε η ανατροπή από την Καβάλα και ηττήθηκε με 2-3.Τα πολλά προσωπικά λάθη των παικτών της Βύσσας και τα χαμένα σέρβις σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού στέρησαν την νίκη από τον Α.ΟΝ.ΒΥΣΣΑΣ ΧΩΡΙΟ Αειφόρο που σαν σύνολο ήταν καλύτεροι από την ομάδα του Α.Ο.Καβάλας.
Τα σετ: 25-20, 26-24, 27-29, 25-27 και 15-17.